Škola jahanja Ane se uči na konjima koji ne borave u štali, već žive slobodno po livadama na prostranih 12 ili 30-tak Ha ranča pod nebom, vodu piju direktno na potoku i. Ovo je možda najvažnija značajka škole jahanja Ana. Konji koji borave CIJELU godinu na otvorenom, i po kiši, i po snijegu (čitaj : po skliskom i zaleđenom) pa postanu spretni i sposobni. (Da ne bude zabune postoje natkriveni prostori gdje se konji po svojoj volji mogu skloniti od kiše.) Oni sami znaju kako postaviti kopita slično skijama (rube kopitima) dok se pokušavaju popeti uz strmu, visoku sklisku uzbrdicu jer to rade svaki dan 24 sata dnevno. Extremno teške, divlje, od prirode stvorene terene lako i sigurno savladavaju jahači početnici na konjima koji su rođeni pod zvijezdama i koji spavaju pod zvijezdama. Konji su spretni, sposobni, dobro dresirani i vole ljude. Konji su vruće krvi iliti hot blood. Mi smo podijelili poslove i ne petljamo se jedni drugima. Na konjima je da odluče kako će proći nekim terenom, na jahačima je da svojim položajem tijela to konjima ne otežavaju i da pri tom ostanu na konju.